Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
Emrah AYYILDIZ
Köşe Yazarı
Emrah AYYILDIZ
 

FARUK ABİ'NİN ARDINDAN

Bu sayımızın kapak konusu olan rahmetli Faruk Kula ağabeyimin büyük emekleri olan Kula Yağ Fabrikasının tarihinde ikinci kez ilk 500 büyük sanayi kuruluşu arasına girmesinden ziyade Faruk ağabeyin Balıkesir’e kazandırdıklarından bahsedeceğim. Öncelikle şunu ifade etmek zorundayım ki, Faruk Kula kadar ailenin diğer fertleri Fuat Kula ve İbrahim Özkul’u anmadan, onların çalışmalarını görmezden gelmeyi kendime yakıştıramam. Çok büyük emekleri olduğunun yakın şahitlerinden birisiyim.  Ama siyasetten spora, sivil toplum örgütlerinden sosyal yaşama kadar bir çok yerde ağabeyliğini gördüğümüz Faruk Kula’yı erken denilebilecek yaşlarda kaybetmenin üzüntüsü içerisindeyim. Bir kez daha kendisine rahmet diliyorum.  Bu sayıda değinmek istediğim konu; rahmetli Faruk Kula’nın ardından şehirde yaşanan ağabeylik pozisyonuna halen daha birinin bulunamamış olması.  Sağlığında bir çok kişinin görüşüne başvurmadan bir yola çıkmadığını çok kereler takip ettik. Bunun adı icazet almak değil; Faruk Kula’nın tecrübelerinden faydalanarak fikrine başvurmaktı.  Balıkesirspor’a aday olacaksa ilk çalınan kapılardan birisiydi Faruk Kula... Siyasete girecekse mutlaka fikri sorulurdu. Neden? Çünkü Faruk Kula çıkılacak yolda yaşanmışlıklarıyla başınıza nelerin geleceğini tek tek anlatır; yapılması gerekenler bir yana yapılmaması gerekenleri dile getirirdi.  Şehrin dengelerini korur; kavgayı daha başlamadan bitirilmesi için gayret gösterirdi.  Kavgadan beslenen siyasilerin onca laflamalarına, kendilerini gazeteci yerine koymuş şantajcıların algı operasyonlarına rağmen efendiliğini koruyarak adaleti Adliye Binası’nda inatla takip eden demokrasi ve adaletten yana saf tutan Faruk Kula geçti bu şehirden.  Kıymeti ise yeni yeni anlaşılır oldu her nedense! Çünkü şehirde dengeleri koruyacak zor zamanda düşeni yerden kaldıracak bir abi yok artık bu şehr-i Balıkesir’de... Düşüne bir tekmenin daha vurulduğu, rantın belli kesimlerce paylaşılamaması nedeniyle çıkan kavgalar her ne kadar gün yüzüne çıkmasa da biz biliyoruz.  Sözün özü Faruk ağabeyin ardından, bu şehir bir abi bulamadı kendine.  Sözde abilik pozisyonuna bürünen, özünde kendi hesaplarını yapanların anlık parıltıları kimilerinin gözünü boyasa da iş dünyası yemiyor bu hareketleri.  Ne diyeyim. Özlem bir tarafa sen bu şehre daha lazımmışsın Faruk Abi.  Değerin sen göçünce anlaşıldı.  Rabbim mekanını cennet eylesin inşallah.  En azından şunu görüyoruz ki, emanetin Kula Yağ emin ellerde.  En büyük 500 sanayi kuruluşunun içinde yer alan Kula Yağ’ın bu başarısında emeği geçen tüm herkesi canı gönülden kutlarım. 
Ekleme Tarihi: 12 Temmuz 2021 - Pazartesi

FARUK ABİ'NİN ARDINDAN

Bu sayımızın kapak konusu olan rahmetli Faruk Kula ağabeyimin büyük emekleri olan Kula Yağ Fabrikasının tarihinde ikinci kez ilk 500 büyük sanayi kuruluşu arasına girmesinden ziyade Faruk ağabeyin Balıkesir’e kazandırdıklarından bahsedeceğim.
Öncelikle şunu ifade etmek zorundayım ki, Faruk Kula kadar ailenin diğer fertleri Fuat Kula ve İbrahim Özkul’u anmadan, onların çalışmalarını görmezden gelmeyi kendime yakıştıramam. Çok büyük emekleri olduğunun yakın şahitlerinden birisiyim. 
Ama siyasetten spora, sivil toplum örgütlerinden sosyal yaşama kadar bir çok yerde ağabeyliğini gördüğümüz Faruk Kula’yı erken denilebilecek yaşlarda kaybetmenin üzüntüsü içerisindeyim. Bir kez daha kendisine rahmet diliyorum. 
Bu sayıda değinmek istediğim konu; rahmetli Faruk Kula’nın ardından şehirde yaşanan ağabeylik pozisyonuna halen daha birinin bulunamamış olması. 
Sağlığında bir çok kişinin görüşüne başvurmadan bir yola çıkmadığını çok kereler takip ettik. Bunun adı icazet almak değil; Faruk Kula’nın tecrübelerinden faydalanarak fikrine başvurmaktı. 
Balıkesirspor’a aday olacaksa ilk çalınan kapılardan birisiydi Faruk Kula...
Siyasete girecekse mutlaka fikri sorulurdu.
Neden?
Çünkü Faruk Kula çıkılacak yolda yaşanmışlıklarıyla başınıza nelerin geleceğini tek tek anlatır; yapılması gerekenler bir yana yapılmaması gerekenleri dile getirirdi. 
Şehrin dengelerini korur; kavgayı daha başlamadan bitirilmesi için gayret gösterirdi. 
Kavgadan beslenen siyasilerin onca laflamalarına, kendilerini gazeteci yerine koymuş şantajcıların algı operasyonlarına rağmen efendiliğini koruyarak adaleti Adliye Binası’nda inatla takip eden demokrasi ve adaletten yana saf tutan Faruk Kula geçti bu şehirden. 
Kıymeti ise yeni yeni anlaşılır oldu her nedense!
Çünkü şehirde dengeleri koruyacak zor zamanda düşeni yerden kaldıracak bir abi yok artık bu şehr-i Balıkesir’de...
Düşüne bir tekmenin daha vurulduğu, rantın belli kesimlerce paylaşılamaması nedeniyle çıkan kavgalar her ne kadar gün yüzüne çıkmasa da biz biliyoruz. 
Sözün özü Faruk ağabeyin ardından, bu şehir bir abi bulamadı kendine. 
Sözde abilik pozisyonuna bürünen, özünde kendi hesaplarını yapanların anlık parıltıları kimilerinin gözünü boyasa da iş dünyası yemiyor bu hareketleri. 
Ne diyeyim.
Özlem bir tarafa sen bu şehre daha lazımmışsın Faruk Abi. 
Değerin sen göçünce anlaşıldı. 
Rabbim mekanını cennet eylesin inşallah. 
En azından şunu görüyoruz ki, emanetin Kula Yağ emin ellerde. 
En büyük 500 sanayi kuruluşunun içinde yer alan Kula Yağ’ın bu başarısında emeği geçen tüm herkesi canı gönülden kutlarım. 

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve balikesirartihaber.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.